.: Pavolmaria :.

Elektronika

Elektronika je mojím záujmom už veľmi dlho. Zaujíma hlavne oblasť audio, analógové a číslicové spracovanie signálov, riadenie a regulácia, mikrokontroléry, pripájanie rôznych periférií k PC - hlavne pod operačným systémom Linux a  veľa ďalších vecí...

Nájdete tu moje vlastné konštrukcie; konštrukcie, ktoré ma zaujali; konštrukcie, ktoré sa chystám postaviť; tie čo som už postavil a iné zaujímavé veci.

K návratu k elektronike som bol inšpirovaný elektronickými konštruciami Igora Česka a tak som sa jej opäť začal venovať. Vymýšlaniu a realizovaniu vlastných konštrulcií, tiež skúšaniu existujúcich konštrukcií a ich vylepšovaniu. Prípadne zdokumentovaniu niektorých projektov v slovenskom jazyku, kedže existuje stále veľa ľudí, ktorí neovládajú anglický, či iný jazyk na takej úrovni, aby mohli v ňom čítať odborné texty. Na druhej strane sú ľudia, ktorí jazyk ovľádajú poriadne, ale ich vedomosti z elektroniky nie sú na takej úrovni, aby boli schopní texty porozumieť v anglickom jazyku.

Mojim zámerom je, aby článkom porozumelo čo najviac ľudí - domácich kutilov zo základnými vedomosťami, prípadne aj odborníkov z oblasti elektroniky, ktorí neovládajú anglický jazyk.

Moje projekty

Dátové káble

Nabíjačky

Zosilňovače

Projekty s mikrokontrolérmi

Programátory mikrokontrolérov

Moje články

Časť moje články slúži je blok užitočných poznámok, tipov a faktov... Možno sa hodia aj Vám.

Iné projekty

Dátové káble

Diaľkové ovládanie (nielen) počítača

Meranie teploty

LCD

Krokové motory

USB

Mikrokontroléry

Atmel

Microchip

Freescale

PCB

Distribútori a predajcovia elektronických súčiastok

Linky

Na vrch stránky